A- A A+

Kontakt

Instytut Fizyki
Uniwersytet Zielonogórski

ul. Prof. Szafrana 4a
65-516 Zielona Góra
tel. +48 (068) 328-2919
e-mail: sekretariat@if.uz.zgora.pl

Seminaria

Seminarium on-line

termin: 18 maja 2021 (wtorek), godz. 12:00
temat: Projekt mikroskopu skaningowego na wirach optycznych
prelegent: dr hab. inż. Jan Masajada, prof. PWr (Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Katedra Optyki i Fotoniki, Politechnika Wrocławska)

 

ARCHIWUM

 
 

Instytut Fizyki ogłasza konkurs o przyznanie środków z części subwencji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utrzymanie i rozwój potencjału badawczego na UZ na prowadzenie w 2021 roku badań naukowych w dyscyplinie nauki fizyczne, służących rozwojowi uczestników studiów doktoranckich i szkoły doktorskiej.

Ogłoszenie konkursu
Regulamin konkursu
Formularz wniosku

lacznikzielonogorski

Na 96FM rozmowa prof. Andrzeja Drzewińskiego o Fizyce nauczycielskiej

fiznaucz96fm

W ramach Wirtualnego Tygodnia Otwartego nasi pracownicy przezentują laboratoria fizyczne:

laboratorium fizyczne

Natomiast nasi absolwenci opowiadają o studiowaniu  na fizyce:

mgawronkrainaeksperymentow

 

logo panZ przyjemnością pragniemy poinformować, że nasz kolega prof. dr hab. Wiesław Leoński został wybrany do Komitetu Fizyki PAN na posiedzeniu Komitetu w dniu 1 grudnia 2020 roku.

Komitet Fizyki podejmuje różnego typu działania służące rozwojowi fizyki i wykorzystaniu jej osiągnięć. Do zadań Komitetu należy w szczególności dbanie o wkład nauki polskiej w rozwój nauki światowej, rozważanie problemów i ocena stanu rozwoju i potrzeb  fizyki i pokrewnych dyscyplin, wypowiadanie się w sprawach kształcenia kadr naukowych oraz w sprawach nauczania fizyki.

Serdecznie gratulujemy nominacji!

 
 

prof. dr Zbigniew FicekProf. dr Zbigniew Ficek z Zakładu Optyki i Inżynierii Kwantowej Instytutu Fizyki znalazł sie na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców na świecie wsród 726 osób z Polski i czterech z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Lista, opublikowana na łamach czasopisma PLOS Biology, obejmuje blisko 160 tysięcy uczonych z całego świata i uwzględnia cały dorobek danego naukowca do roku 2019. Autorami zestawienia są eksperci ze Stanford University, wydawnictwa Elsevier i firmy SciTech Strategies.

Serdecznie gratulujemy!

członkowie koła PIN
W lutym br. nasze Koło Naukowe PIN odbyło wyjazd do Zakopanego w celu realizacji projektu naukowego Wpływ zmian wysokościowych na fizjologię człowieka. Fotoreportaż z tego wyjazdu.